wszystkich na stronie MojeGory.com.pl .

Strona po¶więcona jest mojej górskiej pasji i skierowana do wszystkich chc±cych spędzić swój wolny czas w górach. Nie jest skierowana tylko do w±skiego grona osób bo znajd± tu ciekawe informacji Ci którzy chc± wyjechać na weekend z rodzin± jak również Ci planuj±cy trudniejsze i ambitniejsze wyprawy.

Z założenia jest to moja strona domowa na której chcę się podzielić z wami moimi spostrzeżeniami i do¶wiadczeniami. Informacje które na niej przedstawiam staram się weryfikować osobi¶cie.

Znajdziecie tu mnóstwo przydatnych informacji zarówno w poszczególnych działach jak i na forum oraz w galerii zdjęć gdzie znajdziesz moje liczne zdjęcia gór.

newsy

Lawinowa "czwrka" w tatrach

W Tatrach obowizuje IV Stopie zagroenia lawinowego. Jest to najwyszy moliwy stopie w Tatrach. Poruszanie powyej grnej granicy lasu jest w zasadzie niemoliwe. Schronisko w Piciu Stawach Polskich obecnie jest nie osigalne. Wszystkie szlaki prowadzce do niego s zagroone zejciem lawin duych rozmiarw.Podobnie schronisko w morskim Oku, gdzie droga dojazdowa prowadzi popod stoki o znacznym i rednio stromym nachyleniu i jest ona w zasigu duych lawin. Do pozostaych schronisk moemy bezpiecznie dotrze drogami dojazdowymi.Pamitajmy e poruszanie si w tych warunkach powyej grnej granicy lasu wymaga duej wiedzy lawinoznawczej oraz bezwzgldnego posiadania sprztu lawinowego tj. detektora LVS, sondy, opatki, oraz umiejtnoci posugiwania si tym sprztem. Jest ono osigalne jedynie dla ludzi zawodowo zwizanych z grami i posiadajcych due dowiadczenie.Ruch narciarski moe odbywa si wycznie na wyznaczonych i przygotowanych trasach. Jakiekolwiek jazdy poza tras przygotowan mog skoczy si wypadkiem lawinowym.

Wiadomo z dnia:16.01.2012


wr do newsw

Copyright © 2006 - 2018 http://mojegory.com.pl Tudum - strony internetoweStrona głównaPolityka prywatno¶ciGaleria zdjęćForumRelacjeKontaktKanał RSS